rower opona duro

Motocykliści czy kierowcy różnego rodzaju samochodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc napełniać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go słusznie przygotować. Wiele osób jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona rowerowa duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, toteż lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Ponadto należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek warto spowodować szczegóły oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dogłębnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie porządniej chroniony podczas całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *