włoskie jedzenie Kraków

Dobra włoska kuchnia
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród licznych wariantów, jakie daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. Krakow Restaurant italian Cuisine Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *