włoskie jedzenie w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane dania takie jak risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować wina. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować również trunek. Kieliszek alkoholu to dla Włochów typowa praktyka. Krakow Restaurant Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *